Diskusní fórum ČGS


Vážené kolegyně, vážení kolegové, členové České gastroenterologické společnosti,

jak jste již byli informováni v newsletteru ČGS i mailem, bylo všem členům České gastroenterologické společnosti  v dubnu zpřístupněno nově vytvořené Diskusní fórum ČGS.

Adresa fóra je: http://forum.endoskopiste.cz/

Fórum je přístupné pouze pro registrované uživatele. Na základě rozhodnutí výboru ČGS byli automaticky registrováni všichni členové ČGS. Přihlašovací údaje byly rozesílány během dubna 2015. Pokud jste přihlašovací údaje neobdrželi, ČGS zřejmě nemá k dispozici Vaši funkční e-mailovou adresu. V tomto případě napište, prosím, tuto informaci na mail správce fóra Petra Vítka vitek@kolonoskopie.cz, Vaše registrace bude vytvořena. Svůj požadavek napište i tehdy, že se nechcete fóra účastnit, Vaše registrace ve fóru poté bude zrušena.

Ve fóru je každý člen identifikován jménem, příjmením a pracovištěm. Vzhledem k přehlednosti nejsou uvedeny akademické a vědecké tituly členů.

Diskusní fórum ČGS může každý člen ČGS sledovat z počítače, tabletu či mobilního telefonu (pro toto je vhodné zapnout mobilní verzi fóra) a rovněž se aktivně zapojit do diskusí odborných i organizačních. Ve fóru je zatím navrženo základní rozdělení tematických okruhů. Návod k základním činnostem naleznete v sekci Úvodní informace: http://forum.endoskopiste.cz/forum/2-úvodní-informace/

Na základě krátkého zkušebního provozu a zatím zprovozněných funkcionalit fóra Vám můžeme doporučit především následující možnosti:

  • Vložit vlastní příspěvek, případně dotaz k problému, se kterým se setkáváte v klinické praxi
  • Reagovat v rámci vlákna, které již bylo k danému tématu ve fóru vytvořeno
  • Vložit obrázek zajímavého endoskopického, RTG, případně ultrazvukového nálezu (velikost fotografií pro jeden příspěvek je v současnosti omezena do 5MB, je nutno používat formát JPG)
  • Vložit upoutávku na zajímavou odbornou akci, případě zprávu z akce.
  • Informovat o zajímavé knize nebo jiné publikaci
  • Napsat svůj názor na obsah časopisu Gastroenterologie a hepatologie
  • Konzultovat svůj problém s pojišťovnou, případně se servisem zdravotnické techniky
  • Napsat své zkušenosti s endoskopickými akcesorii, případně novými endoskopickými postupy

Věříme, že Vám Diskusní fórum ČGS pomůže ve Vaší práci a umožní také neformální kontakt s ostatními členy ČGS.

S pozdravem

MUDr. Petr Vítek, Ph.D., MBA
Správce fóra

MUDr. Ondřej Urban, Ph.D,
1.místopředseda ČGS JEP

Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc.
Předseda ČGS JEP