Novinky a aktuality


40. České a Slovenské endoskopické dny, 19. Endoskopický den IKEM

Ve dnech 17. – 18. 5. 2018 se uskuteční 40. České a Slovenské endoskopické dny a 19. Endoskopický den IKEM. Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce a na webu akce http://www.csed2018.cz/

UEG Week Vienna 2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolujeme si Vás informovat o možnosti podávání Vašich abstrakt na odbornou akci UEG Week Vienna 2018. Více informací naleznete v přiloženém dopise zde .

Pozvánka na odbornou akci – Czech National Congress on the Treatment of Peritoneal Surface Malignancies

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolujeme si Vás pozvat k účasti na odborné akci, která se uskuteční v termínu od 21.-22.6.2018 v Clarion Congress Hotel Olomouc.   Pořadatelem akce je FN Olomouc a LF UP v Olomouci.

Světová gastroenterologická organizace vyzývá k účasti v programu Train the Trainers!

Světová gastroenterologická organizace vyzývá k účasti v programu Train the Trainers! Detaily programu WGO Train the Trainers letos konané v Súdánském Chartúmu 18.-21.4. najdete v přiloženém dopise zde Případní zájemci se mohou hlásit prostřednictvím sekretariátu ČGS, uzávěrka přihlášek již 22. února 2018!

Stanoviska ČGS a VZP ČR k výkladu pojmu kontraindikace pro systémovou anti-TNF BL ve vztahu k použití LP Entyvio

Vážení členové České gastroenterologické společnosti, na základě předchozích jednání PS IBD a po dohodě s vedením VZP ČR byla přijata společná stanoviska ČGS a VZP ČR k výkladu pojmu kontraindikace pro systémovou anti-TNF biologickou léčbu ve vztahu k použití LP Entyvio.   Vzhledem k tomu, že od 1. 2. 2018 vstupují v platnost podmínky SÚKL pro úhradu LP Stelara, podepsali zástupci ČGS [...]